Prelekcje o krwiodawstwie w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku
2 czerwca 2026
Dzisiaj odwiedziliśmy Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku gdzie przeprowadziliśmy prelekcje na temat honorowego krwiodawstwa dla wszystkich klas pierwszych. 

Dzieci były bardzo aktywne, zaangażowane i zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Chciały wiedzieć m.in. skąd bierze się krew, czy organizm sam ją uzupełnia oraz jak wygląda oddawanie krwi.
Bardzo milo było usłyszeć jak pierwszoklasiści z dumą opowiadali o rodzicach, którzy oddają krew. To pokazuje , jak ważny jest dobry przykład i jak piękne wartości można przekazywać dzieciom od najmłodszych lat.
Nasza maskotka Kropelka odwiedziła również dzieci nie tylko podczas zajęć. Wpadła również na szkolny korytarz, a nawet zajrzała na lekcję wychowania fizycznego, wywołując mnóstwo uśmiechów i radości! 
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
