Inwestycje w RCKiK w Słupsku w 2023 r.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku w 2023 r. rozpoczęło realizację inwestycji za kwotę  1,5 mln złotych, z czego 80 procent jest dofinansowane z Ministerstwa Zdrowia a pozostała kwota pochodzi ze środków własnych RCKiK w Słupsku.

Pieniądze zostaną przeznaczone na prace budowlane tj. wybudowanie m.in. windy między laboratoriami, przybudówki, wewnątrz zostanie  założona klimatyzacja w pomieszczeniach działu preparatyki i ekspedycji, który  zostanie przebudowany i przeniesiony  na wyższe piętro. Dzięki temu zostanie poprawione bezpieczeństwo epidemiologiczne i  zostanie poprawiona logistyka wydawania krwi i jej składników dla personelu odbierającego krew dla szpitali.

Część kwoty zostanie również przeznaczona  na  zakup sprzętu medycznego, zwiększającego komfort dawców jak i pracowników m.in np. foteli do pobierania krwi,wagomieszarki, separatorów do działu dawców, cieplarki, wirówki, czytników kodów sprzętu jednorazowego użytku oraz sprzętu informatycznego.

Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2023 r.

Ponad 1,5 miliona złotych na nowy sprzęt. Słupskie Centrum krwiodawstwa inwestuje – Radio Gdańsk (radiogdansk.pl)

Duże zmiany w centrum krwiodawstwa. Inwestycje za półtora miliona | Głos Pomorza (gp24.pl)

Remont w słupskim centrum krwiodawstwa. Przebudowa ma zminimalizować ryzyko przenoszenia wirusów i bakterii | Polskie Radio Koszalin (prk24.pl)