Dni Honorowego Krwiodawstwa

Dziś rozpoczęły się Dni Honorowego Krwiodawstwa. Jest to święto wszystkich Honorowych Dawców Krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym.
W związku z obchodami święta RCKiK w Słupsku oraz Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Warcino przygotowały wspólną akcję mającą na celu uhonorowanie wszystkich dawców krwi i jej składników. Każdy kto podzieli się cząstką siebie w dniach 22-26 listopada 2021 otrzyma słoiczek miodu z lokalnej pasieki Pasieka Królowa Marysieńka w Reblinie. Ponadto na dawców czekają vouchery na słodkości w lodziarni Kosta w Ustce oraz gadżety związane z honorowym krwiodawstwem.
Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa rozpoczęły się wręczeniem odznaczeń Ministra Zdrowia Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, dla dawców którzy oddali ponad 20 litrów krwi i jej składników. Odznaczenia wręczyła Dyrektor RCKiK w Słupsku Kinga Sass wraz z Nadleśniczym Warcina Sławomirem Piątkowskim.
Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym i dziękujemy za Państwa wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz za aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa. Każdy z wyróżnionych Panów otrzymał upominki od RCKiK w Słupsku, oraz od Nadleśnictwo Warcino.